Propozice Rebels Race

Team Rebels si Vás dovoluje pozvat k účasti na závodech REBELS RACE

121013 rebelsrace 01e

Kdy se bude jezdit?

V halové sezóně 2023/24 se budou závody konat v těchto termínech: 15. 10., 19.11., 30.12., 4.2., 29.3.

Kde se bude jezdit?

Sportovní hala Praha - VŠE v ulici Na Třebešíně. Moderní krásná sportovní hala s výbornou dostupností v centru Prahy nabízí nejen parkování u vchodu, ale především bezvadné osvětlení, velkou plochu, řízení modelů z ochozu a také náš vlastní bufet. Večer před závodem je otevřený pro všechny - pomůžeme postavit dráhu, popovídáme, najíme se i popijeme, prostě dobrá zábava a trénink do noci. Pak přespání v hale nebo v autech u haly. Trénink a nocleh jsou zdarma! Povrch dráhy je ETS černý koberec.

S čím se bude jezdit?

Vzhledem k tomu, že závody chceme přiblížit co nejširší modelářské základně, bude se tedy závodit s RC modely aut v měřítku 1/10 a 1/12 s pohonem na elektromotor. Volba pohonných akumulátorů je na Vás, doporučujeme LiPo baterie. U akumulátorů LiPo jsou ale povoleny pouze akumulátory s pevným netříštivým obalem. Nabíjení je dovoleno jen v ochranných vacích!!

V hale musí být minimální světlá výška podvozku i karoserie u 4WD modelů 5 milimetrů, u formulí a GT 4 milimetry a u 1/12 3 milimetry.

V kategorii 1/10 Open jsou pravidla volná - tedy motor, regulátor a další je jen na vás. Pro větší vyrovnanost závodů jsou pneumatiky jednotné - HUDY C3-28 značené pečetí českých závodů. K dostání u pořadatele v den závodu. Minimální váha modelu je 1300 gramů. Maximální napětí baterií může být 8,4V (může být zkontrolováno před jízdou).

V kategorii 1/10 Stock se jede s motory 13,5 závitů, povoleny pouze vybrané motory a jejich konfigurace dle EFRA homologace. Regulátory v režimu Zero Boost* (blikající mód). Převodový poměr musí být v rozmezí 5.0-5.2:1. Pro větší vyrovnanost závodů jsou pneumatiky jednotné - HUDY C3-28 značené pečetí českých závodů. K dostání u pořadatele v den závodu. Minimální váha modelu je 1300 gramů. Maximální napětí baterií může být 8,4V (může být zkontrolováno před jízdou).

V kategorii 1/10 GT Stock se jede s TC 4WD podvozky a je kladen důraz na maketovost modelů - především pěknými koly a karoseriemi. Jsou povoleny motory pouze od výrobce LRP typu X20 a X22 nebo od výrobce Nosram typu Pure Evo 2 se 17,5 závity. Motor musí být v originálním stavu bez jakýchkoliv úprav. Časování motorů pouze 30 stupňů - můžete tedy použít i motory s fixním časováním či fixním čelem od daného výrobceRegulátor v nastavení Zero Boost*. Maximální napětí baterií může být 8,4V (může být zkontrolováno před jízdou). Převodový poměr musí být v rozmezí 4,5-4.7:1. Pro větší vyrovnanost závodů jsou pneumatiky jednotné - HUDY C3-28, pneu nebudou značená, doporučujeme je opatřit nálepkami či vymalováním pro maketovější vzhled. Minimální váha modelu je 1300 gramů. Karoserie jsou povoleny jen z daného seznamu, pokud v seznamu vaše karoserie chybí, napište pořadateli o posouzení. Leč je v této kategorii předepsaný jen jeden typ motoru a jednotný převod, rozdíl v regulátorech i přes režim Zero Boost a případně i v motorech nedokáže pořadatel eliminovat. Proto nebudeme řešit drobné výchylky v rychlostech modelů.

V kategorii 1/10 Hobby jsou povoleny všechny podvozky, často prodávané v RTR sadách. Není nutný žádný další tuning. Motor originál z RTR sady s minimálně 27 závity. Nebo lze použít (doporučujeme) střídavý systém s motorem 21,5 závitů a regulátorem v nastavení Zero Boost*. Minimální celkový převodový poměr je 7:1 v případě stejnosměrných motorů, 5,6:1 v případě střídavých motorů a časování střídavých motorů max. 30 stupňů. Pneumatiky jsou volné. V případě zájmu účasti na závodech s hobby RTR modelem, který by nedokázal splnit výše uvedená pravidla, je možná dohoda předem. Vždy se najde řešení, abyste si mohli závody REBELS RACE vyzkoušet;-) V případě velkých rozdílů v rychlosti modelů na rovince může pořadatel zpomalit výrazně rychlejší modely, např. nastavením na vysílačce.

Kategorie Hobby je určena pro malé děti, začínající závodníky či starší pány či dámy, co chtějí jezdit s modely, ale postřeh a oči už tolik neslouží. Závodníci, kteří pravidelně vyhrávají v kategorii Hobby nebo se snaží vylepšit své modely, aby jely co nejrychleji, patří do rychlejších kategorií Stock GT, Stock a Open. Děkujeme za pochopení.

Vyzkoušet si závody můžete i s vypůjčeným profesionálním autem XRAY připraveným do kategorie Hobby. Model pro vás bude v případě zájmu připraven včetně instruktáže v den závodu. Cena půjčovného včetně startovného je 1000 korun. Rezervovat model je nutné předem na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

V kategorii Formule jsou povoleny pouze střídavé motory s 21,5 závity schválené asociací EFRA. Regulátor libovolného výrobce v nastavení Zero Boost*. Pneumatiky pouze gumové. Jsou povoleny pouze formulové podvozky šířky maximálně 190 mm s pohonem zadní nápravy a karoserií Formule. Nejsou povolena nadměrná přítlačná křídla nemaketového vzhledu. Nejsou povolena žádná další křídla na karoserii. Posouzení je vždy na pořadateli závodu. Maximální napětí baterií může být 8,4V (může být zkontrolováno před jízdou).

V kategorii 1/12 GT jsou povoleny motory Hobbywing JustStock 13,5 závitů libovolné generace a regulátory v režimu Zero Boost*. Karoserie typu GT. Pneumatiky mechové volné. Maximální napětí baterií může být 4,2V (může být zkontrolováno před jízdou).

*Zero Boost nastavení regulátoru – existuje seznam regulátorů největších výrobců, který vydává americká autíčkářská autorita ROAR nebo podobný seznam vydává i naše evropská autorita EFRA, kde je napsáno číslo software a konkrétní nastavení pro tento program.

Všechny elektronické součástky napomáhající stabilizaci podvozku jako je "GYRO" jsou striktně zakázány! Důkazní povinnost je vždy na straně závodníka.

Jak se bude měřit?

Jednotlivé rozjížďky a finálové jízdy budou měřeny elektronickým počítacím zařízením AMBrc4 (není možné použít neoriginální "klonované" černé čipy apod.), naopak u nás fungují všechny červené čipy i nejnovější RC4Pro. V samotných modelech budou umístěny personální čipy, které budou závodníkům, jenž je nevlastní, zapůjčeny při prezentaci za poplatek 100 korun. Čip se v modelu zpravidla zapojuje do třetího nevyužitého kanálu v přijímači. Upozorňujeme, že čipů je pouze omezený počet, a tak doporučujeme všem, kdo to se závody myslí vážně, si jej pořídit. V případě nedostatku čipů bude rozhodovat, který ze závodníků se přihlásí dřív, přednost mají samozřejmě elektronické přihlášky.

Ranní trénink a časový rozpis

Dráha/hala bude v sobotu otevřena v 7:00. Prezentace končí v 8:30, trénink v cca. 9:00 hodin. Následuje rozprava a začátek závodu, který bude v cca. 9:30. Pokud by někdo nestíhal přijet, může zavolat na telefon 608 815 564 a bude se tak moci do závodu zapojit později. Ranní trénink bude organizovaný podle kategorií.

Přihlášení a jak bude závod probíhat

Na našich webových stránkách je k dispozici odkaz na elektronickou přihlášku na portálu MyRCM.ch, pomocí které se závodník přihlásí k závodu nejpozději do čtvrtka 20 hodin před závodem. Musíte mít vytvořený účet na MyRCM.ch, abyste se mohli na závod přihlásit. Pokud se závodník přihlásí později nebo ráno na závodě a nenahlásí svou účast do čtvrtka 20 hodin před závodem, bude mu ke startovnému připočítáno 200 Kč! Pokud jste k závodu přihlášeni a víte, že nebudete moci dorazit, prosíme o odhlášení ze závodu přímo na MyRCM nebo telefonicky či SMS zprávou pořadateli. Je to slušnost, za kterou předem děkujeme.

Po prezentaci budou závodníci rozděleni dle výkonnosti do kvalifikačních rozjížděk. Ty se pojedou celkem tři. Z těchto tří kvalifikačních jízd se každému závodníkovi započítají dvě lepší, jejichž nájezdy (najetá kola a dojezdový čas) se sečtou. Pouze tři kvalifikační jízdy volíme proto, abychom nemuseli na závodech spěchat, bylo dostatek času mezi jednotlivými jízdami a závodníci tak mohli jet pohodlně i dvě kategorie.

Podle konečného pořadí v kalifikaci budou závodníci rozděleni do finálových skupin. Finálové jízdy se pojedou tři, po 10 pilotech. Poslední finálová skupina bude mít 11 nebo 5 závodníků v závislosti na počtu jezdců v dané kategorii. Do počtu 5 jezdců se vždy přiřadí jezdci z předcházejícího finále. Pořadatel má právo v případě velkých výkonnostních rozdílů upravit rozdělení jezdců do finálových skupin jinak. Nejhorší výsledek se bude škrtat a pro konečné pořadí se budou počítat jen dva lepší výsledky. Pořadí v jednotlivých finálových jízdách se bude počítat za každou finálovou skupinu zvlášť a celkové pořadí bude poté vycházet prostým seřazením závodníků po jednotlivých skupinách (nelze se dostat z vyjeté finálové skupiny výš nebo níž). V případě shodnosti bodů ve finálových jízdách bude jako další kritérium pro rozhodování použito pořadí v kvalifikaci.

Všechny závodní jízdy budou na 5 minut.

V případě menší účasti než 6 závodníků v dané kategorii může pořadatel přiřadit danou kategorii k jiné.

Po skončení finálových jízd bude provedeno vyhodnocení a vyhlášení výsledků závodu. Ty pak budou zveřejněny na našich internetových stránkách.

Do finále bude mít závodník na svém modelu nalepeno jedno startovní číslo na čelním skle, formule mít startovní číslo nemusí.

Technická kontrola v hale se provádí před jízdou.

Každý jezdec je povinen po skončení jízdy odložit svůj model v depu či na připravené stoly a jít nasazovat další skupinu. Na postu nasazovače musí být závodník alespoň 30 vteřin před začátkem další skupiny. Pokud tak jezdec neučiní, je napoprvé upozorněn a při dalším provinění je jezdci škrtnut nejlepší výsledek dosavadního průběhu závodu.

Jaké budou věkové kategorie závodníků?

Všechny věkové kategorie pojedou dohromady, zvlášť však bude navíc vyhlášena kategorie JUNIOR, která bude ohraničena věkem 12-ti let, a kategorie OLDBOYS, v níž budou hodnoceni závodníci od 50-ti let výše. Pro posuzování věku bude rozhodující věk závodníka při prvním závodu seriálu.

Bodování závodů

Bodování závodu: 1. místo 100 bodů, 2. místo 80 bodů, 3. místo 70 bodů, 4. místo 65 bodů, 5. místo 61 bodů, 6. místo 58 bodů, 7. místo 56 bodů, 8. místo 54 bodů, 9. místo 52 bodů, 10. místo 50 bodů, 11. místo 49 bodů a další místa vždy o bod méně.

Z celkového počtu závodů se bude škrtat jeden nejhorší výsledek. Pokud by na konci seriálu měli jezdci shodný počet bodů, přihlíží se k počtu lepších umístění.

Co se jinam nevešlo…

Na všech závodech je zajištěno občerstvení přímo u dráhy nebo v hale včetně vlastního sezení. Parkování je zajištěno v areálu dráhy nebo přímo před halou a na přilehlém parkovišti. Je nutné vzít s sebou stůl a židli, v létě stačí stolek do krytého depa, v hale musí mít stoly i židle gumové koncovky, aby nepoškodily palubovku! Doporučujeme vzít s sebou i lampičku a prodlužovačku.

Na každých závodech jsou k dispozici náhradní díly na podvozky Xray a další modelářské zboží (pneumatiky, mazání, motory, regulátory, karoserie ...). Máte možnost si udělat objednávku na internetovém obchodě www.xraystore.cz do neděle večer před závodem. Do poznámky uveďte "vyzvednutí na závodech Rebels Race" a zboží Vám tak bude dovezeno na naše závody.

Již během závodu jsou zveřejněny kompletní výsledky všech jízd včetně jednotlivých průjezdů kol na portálu www.myrcm.ch.

Můžete si vypůjčit profesionálně připravené závodní auto Xray do kategorie Hobby. Rádi Vás zasvětíme do závodění a provedeme Vás prvním závodem. Stačí si aspoň týden předem rezervovat model na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , abychom vše předem domluvili a připravili. Cena za pronájem modelu včetně startovného je 1000 korun.

Startovné je za jednu kategorii 600 korun, druhá a další kategorie za 300 korun. V případě přihlášení později než ve čtvrtek do 20 hodin nebo až ráno na závodech bude připočteno 200 korun ke startovnému. Trénink před závodem bez účasti v závodě je za poplatek 300 korun.

Pokud byste chtěli mít levnější startovné, přijďte nám pomoci postavit dráhu! Zároveň můžete s námi přespat v hale do závodního dne zdarma a již od večera před závody využít dobrot našeho bufetu. Stavět dráhu budeme zpravidla od 21 hodin večer před závody, na postavené dráze si budete moci i chvíli zatrénovat. Čím více nás na stavění bude, tím dříve můžete jezdit. Přesný čas začátku přípravy dráhy upřesníme vždy v týdnu před závody. Za intenzivní pomoc při stavění si můžete snížit startovné až o 300 korun! A když nám pomůžete závody zabalit i po vyhlášení výsledků, budete to mít o dalších 200 korun levnější, tedy v rámci jedné kategorie to můžete mít za 100 korun :-)

Prosíme o odhlášení ze závodu na webu MyRCM.ch či SMS nebo telefonickou omluvu, pokud nebudete moci i přes podanou přihlášku se závodu zúčastnit. Je to slušnost, za kterou předem děkujeme.

Závodů se každý účastní na své vlastní nebezpečí. Pořadatel neručí za případnou vzniklou škodu. Očekává se vzájemná úcta a tolerance závodníků. Na žádost závodníka je možné vystavit doklad o zaplacení startovného.

Pro jakýkoliv dotaz můžete využít mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo telefonu 608 815 564 (Zdenda).

RYCHLY KONTAKT

Zdenda Beneš | vrchní rebel | Tel: 608 815 564
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Zpět NAHORU